Close

Písečný přesyp u Vlkova

Písečný přesyp Vlkov (fotograf Jan Liška)

Písečný přesyp u Vlkova je zajímavým místem k nafocení netradičních fotek. Možná není největší ani nejstarší, ale často bývá označován jako nejznámější písečná duna v České republice. Lokalita je významnou přírodní rezervací, kde se vyskytuje vzácná flora a fauna, proto není vstup přímo na dunu povolen. Více informací si můžete přečíst zde.

Doporučuji zde fotografovat v podvečer nebo brzy ráno, kdy slunce vytváří zajímavé stíny. Pokud byste nechtěli pouze fotografovat samotnou dunu, je možné ji využít jako zajímavé pozadí při focení portrétů lidí. Návštěvu duny u Vlkova doporučuji spojit s procházkou kolem Veselských pískoven.

Hráči geocachingu si mohou návštěvu písečné duny zpříjemnit i odlovem keše – mimochodem jedná se o mou vůbec první nalezenou schránku, kterou jsem celou hru geocaching začínal 😉

Níže naleznete mapu, informace o místu a především výběr fotek pro inspiraci :

Mapa

 

Doprava, parkování a přístup

Ideální je spojit cestu k duně s návštěvou Veselských pískoven a zaparkovat na parkovišti. Alternativou je zaparkovat auto v obci Vlkov a dojít kousek pěšky přímo k duně.

Celá Veselských pískoven je součástí CHKO Třeboňsko a samotná duna je významnou přírodní rezervací, takže vstup přímo na ni není povolen.

 

Líbil se vám tento článek? Můžete jej sdílet pomocí ikon vlevo 🙂

 

Jan Liška on FacebookJan Liška on FlickrJan Liška on GoogleJan Liška on Twitter
Jan Liška
Fotograf
Jsem fanda do fotografie, přírody a všech krásných věcí.

Napsat komentář