Close

Veselské pískovny

Veselské pískovny (fotograf Jan Liška)

Veselské pískovny patří mezi oblíbená místa ke koupání a rekreaci, která jsou všem lidem z Veselí nad Lužnicí i dalekého okolí velmi dobře známa.

Najdete zde spoustu zajímavých míst k focení i procházkám. Pokud chcete fotit v létě, je lepší vyrazit brzy ráno, kdy pláže bývají prázdné. Místo je vhodné pro focení portrétů a různých fotek na plážích s krásným žlutým pískem a čistou vodou. Nafotíte zde i spoustu krásných krajinek, především západy slunce zde bývají opravdu kouzelné.

Když si budete chtít udělat delší procházku, můžete projít Naučnou stezku Veselské pískovny, která vede kolem dvou jezer a je dlouhá asi 7 km. Stezka vede i kolem rezervace Písečný přesyp u Vlkova (místními nazývaný duna), který stojí za to navštívit. Určitě cestou narazíte i na spoustu jiných krásných míst. A jestli hrajete hru geocaching, můžete odlovit i keš Veselské pískovny 😉

Níže naleznete mapu, informace o místu a především výběr fotek pro inspiraci 🙂

 

Mapa

Veselské pískovny se rozkládají mezi městem Veselí nad Lužnicí a obcemi Vlkov a Horusice. Vznikly po těžbě štěrkopísku ve druhé polovině 20. století.

 

Doprava, parkování a přístup

Ideální je zaparkovat přímo na parkovišti (viz mapa). Z Veselí nad Lužnicí se vydáte směr Hamr/Val, kousek za městem přejedete velký most, za kterým odbočíte vpravo. V létě zde obvykle vybírají poplatek za parkování.

Celá oblast je součástí CHKO, takže je možné parkovat pouze na oficiálních parkovištích a mimo vyhrazená tábořiště je zákaz kempování a rozdělávání ohňů.

 

 

Jan Liška on FacebookJan Liška on FlickrJan Liška on GoogleJan Liška on Twitter
Jan Liška
Fotograf
Jsem fanda do fotografie, přírody a všech krásných věcí.

Napsat komentář